Tourismo | Balıkesir Uludağ Turizm
TourismoTÜRKİYE YOLLARINDA YENİ BİR YÜZ: YENİ MERCEDES-BENZ TOURISMO 

 

Türkiye otobüs sektörüne 40  yıldır yön veren Mercedes-Benz Türk, yeni otobüsü TOURISMO. Yolcularına yüksek konfor ve güvenlik imkanları sunan Yeni Tourismo,  seyahat edenlerin yolculuklarından keyif alması için gerekli tüm şartları yerine getiriyor. Bunun ötesinde yeni TOURISMO, en üst düzeydeki sağlamlık ve dayanıklılık kriterlerini de yerine getirerek, yolcularının güvenliğini her zaman ki gibi ön planda tutuyor.

Standart olarak otomobillerde kullanılan aktif güvenlik sistemleri ile donatılan yeni TOURISMO, başta savrulmayı önleyerek virajlarda ve ani manevralarda güvenliği sağlayan ESP,  tekerleklerin frenleme anında kilitlenmesini engelleyen ABS, her koşulda dengeli frenleme sağlayan elektronik fren sistemi EBS , hızlanma anında çekici tekerleklerin kaymasını engelleyerek buzlu yollarda bile güvenli kalkış imkanı veren ASR, fren destek sistemi BAS ile sürücüye yüksek teknolojinin sunabildiği tüm güvenlik desteğini sağlıyor. ECE R-66 Avrupa normuna uygun emniyetli karoseri, bağımsız ön aks ve tüm tekerleklerde disk frenler, daha dayanıklı LED teknolojili pozisyon aydınlatmaları araç güvenliğini tamamlıyor. Bu güvenlik önlemleriyle yeni TOURISMO segmentinin en güvenli aracı ünvanını hak ediyor.

 

 

Uzun boylu yolculara da rahat hareket etme olanağı sunan 2010 mm’lik koridor yüksekliği, ergonomik koltuklar, kullanımı rahat servis panelleri, iç tasarımda yolcu konforunun ön planda tutulduğunu gösteriyor.
 

Isı izolasyonu ve UV ışınlarından korunmayı sağlayan “Opticool” ön camıyla yolcularının her açıdan sağlıklı bir seyahat yaşamasını amaçlıyor.